RHONEGLETSCHER - LODOWIEC RODANU


Rhonegletscher, znany również jako lodowiec Rodanu, to duży lodowiec w Alpach Szwajcarskich. Jest to jeden z największych lodowców w Europie. Rhonegletscher znajduje się w kantonie Valais w Szwajcarii i jest źródłem rzeki Rodan. Jest to znaczący lodowiec zarówno pod względem geograficznym, jak i hydrologicznym.

Lodowiec ten jest ważnym miejscem turystycznym, a liczne szlaki turystyczne i punkty widokowe umożliwiają obserwowanie go z różnych perspektyw. Jednak jak wiele innych lodowców na świecie, Rhonegletscher jest zagrożony topnieniem i zmniejszaniem się z powodu zmian klimatycznych, co stanowi poważne wyzwanie dla regionu i dla całej planety.2023.08 - widok ze zboczy szczytu Furkahorn na Rhonegletscher, czyli lodowiec Rodanu.

@robert.remisz #rhonegletscher #rhoneglacier #berneralpen #rhonegletschergrotte #swisalp #hiking #hikingadventures #hikingtiktok #dronemountains #dronevideo #foryou #fyp #fajnemiejsce #dlaciebie #travel #traveltiktok ? Inception: Time - Orchestra Version (Live) - Hans Zimmer & Rusanda Panfili & Eliane Correa & Vienna Radio Symphony Orchestra & Martin Gellner