BIESZCZADY


Polskie Bieszczady zajmują południowo-wschodni kraniec Polski, na pograniczu z Ukrainą i Słowacją, od Przełęczy Łupkowskiej po Przełęcz Użocką. Stanowią część głównego łuku karpackiego i są pierwszym członem Karpat Wschodnich, zaczynających się od doliny rzeki San. Polska część Bieszczadów rozciąga się od Przełęczy Łupkowskiej z zachodu, po Przełęcz Użocką na wschodzie.

Bieszczadzki Park Narodowy jest trzecim co do wielkości parkiem narodowym na terenie Polski. Bieszczadzki Park Narodowy zajmuje część polskich Bieszczadów Wysokich, a także kilka enklaw, z największą w dolinie górnego Sanu, gdzie Park przejął po kombinacie Igloopol łąki i nieużytki.

Pogoda w Bieszczadach jest kapryśna, ale zimą zdarzają się dni o wyjątkowej przezroczystości powietrza. Widoki zapierają wtedy dech. Z odkrytych szczytów Połonina Caryńska i Połonina Wetlińska oraz szczytów Halicz, Krzemień, Rozsypaniec, Bukowe Berdo, czy najwyższego szczytu polskich Bieszczadów który zwie się Tarnica, roztaczają się przepiękne panoramy. Najlepszą bazą wypadową na te szczyty są: Ustrzyki Górne oraz Wetlina.

Robert Remisz2007.09 - koniec lata w Bieszczadach. Połonina Wetlińska.

Widok z Połoniny Wetlińskiej na Caryńską.Jeziorka Duszatyńskie.Pomnik generała Świerczewskiego w Jabłonkach.2004.03 - zimowe tury po Bieszczadach. Smerek.Połonina Caryńska.Połonina Wetlińska.Wielka Rawka.Tarnica.Z Mucznego na Bukowe Berdo.

Bukowe Berdo.Połoniny z Bukowego Berda.Szeroki Wierch z Bukowego Berda.Tarnica z Bukowego Berda.Bukowe Berdo i Krzemień.Ustrzyki Górne.Podejście na Tarnicę z Wołosatego.Tarnica.Widok z przełęczy pod Haliczem.

Halicz.Zejście z Rozsypańca na przełęcz Użocką.Podejście na Połoninę.Schronisko na Połoninie Wetlińskiej.

Wielka Rawka.

Widok z Wielkiej Rawki na Tarnicę, Krzemień i Halicz.San i pasmo Otryt.Chatka na Otrycie.Wypalanie węgla drzewnego.Cerkiew w Chmielu.Cerkiew w Smolniku.Cerkiew w Żłobku.Cerkiew w Równi.Cerkiew we wsi Ustjanowa.