KARKONOSZE


Karkonosze to najwyższe i największe pasmo Sudetów graniczące od zachodu z Górami Izerskimi, a od wschodu z Górami Kamiennymi. Najwyższy ich szczyt to Śnieżka 1603 m, który jest zarazem najwyższą kulminacją Sudetów. Klimat Karkonoszy cechuje się zmiennością pogody, wysoką wilgotnością powietrza, znacznym zachmurzeniem i dużymi opadami. Pokrywa śnieżna utrzymuje się często przez siedem miesięcy.

Karkonosze to bardzo stare góry owiane wieloma mitami i legendami. Najbardziej znana legenda odnosi się do Ducha Gór, władcy Karkonoszy. Niemcy nazywali go Rübezahlem, Czesi Karkonoszem, a w Polsce był to Liczyrzepa.2021.08 - Wodospad Podgórnej.Kaskada na Podgórnej.W dole Kocioł Wielkiego Stawu.I Małego Stawu ze schroniskiem Samotnia.

2018.12 - schronisko Samotnia.Schronisko Strzecha Akademicka.2017.10 - widok ze Szrenicy na Szklarską Porębę.Łabski Szczyt.

Czeskie schronisko Vosecka bouda.Łabski Szczyt od czeskiej strony.

Czeskie schronisko Labska bouda.Podejście Konską cestą,pod Wielki Szyszak.

Śnieżne Kotły.Schodzimy na przełęcz pod Śmielcem.Z rozdroża pod Wielkim Szyszakiem idziemy zielonym szlakiem do Śnieżnych Kotłów.

Zejście do Szklarskiej Poręby.Kolejnego dnia z przełęczy Okraj wchodzimy na Czoło.i Skalny Stół.

Dalej główną granią Karkonoszy idziemy na Śnieżkę.Schodzimy ze Śnieżki i wracamy na przełęcz Okraj.

2015.01 - Rozdroże pod Śmielcem.Kaśka wkłada do pieca samosy przygotowane przez Mateusza.

2004.04 - Śnieżka.Schronisko pod Łabskim Szczytem.Śnieżne Kotły.

Kocioł Małego Stawu.Zejście do schroniska Samotnia.Schronisko Nad Łomniczką.2003.04 - Wodospad Szklarki.Wodospad Kamieńczyka.Wodospad Podgórnej.Podejście z Karpacza na Śnieżkę.

Kocioł Upska Jama.Śnieżka najwyższy szczyt Sudetów.

Kocioł Małego Stawu.Świątynia Wang