CAPE TOWN ARENA


Pierwsi europejscy osadnicy Holendrzy osiedlili się w Cape Town w 1652 roku. Cape Town po polsku Kapsztad jest najstarszym miastem w Afryce Południowej, a zarazem to drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Republice Południowej Afryki. Miasto położone jest nad Zatoką Stołową, u podnóża Table Mountain (Góra Stołowa) 1087 m, na północ od Przylądka Dobrej Nadziei. Dzielnice Cape Town rozciągają się wokół wybrzeża oceanu, wieżowce sąsiadują z budynkami jakby żywcem przeniesionymi ze starych holenderskich miasteczek.

Robert Remisz2013.01 - Podróż do RPA w okolice Cape Town rozpoczynamy od zwiedzania miasta, jednego z najpiękniejszych na świecie,
położonego pomiędzy oceanem, a urwistymi ścianami góry Table Mountain. Panorama miasta ze wzgórza Signal Hill.Widokową drogą opuszczamy Cape Town. Widok na Table Mountain i dwunastu Apostołów.Jedziemy w stronę Cape Point.Potężny klif Cape Point na samym krańcu Afryki Południowej.Ze ścieżki biegnącej przy klifie jest znakomity widok na Przylądek Dobrej Nadziei z ogromną białą plażą w pięknej zatoce.Z Cape Point jedziemy do nadmorskiej miejscowości Simonstown,
gdzie na jej obrzeżach w rezerwacie przyrody Boulders oglądamy pingwiny afrykańskie.

Foki na wyspie Seal Island.Paarl Mountain to niesamowite miejsce położone w głębi lądu. Ogromne granitowe skały tworzą trzy zaokrąglone wieże.Constantia to najstarsza winnica w Południowej Afryce założoną w 1685 roku przez Simona van der Stela.
Jest wspaniałym przykładem holenderskiej architektury kolonialnej w Zachodniej Prowincji Przylądkowej.
Wyśmienite wina produkowane tutaj mają już ponad 325 lat historii.Podróż po RPA kończymy znów nad oceanem.

Zimne wody są rajem dla nurków.W tych okolicach żyją rekiny.Podróż po RPA dobiega końca. Zachodnia Prowincja Przylądkowa widok z samolotu.

Wspinanie Table Mountain - Góra Stołowa Kapsztad