RIO DE JANEIRO


Przewodnik po Rio de Janeiro informuje, że jest to najbardziej znane miasto Brazylii. Tutaj Ocean Atlantycki spotyka się z górami. Największym szczytem jest Corcovado 704 m. Na jego szczycie znajduje się znany na całym świecie pomnik Chrystusa zwany przez mieszkańców Rio de Janeiro Cristo Redentor. Liczy ponad 30 metrów wysokości i jest miejscem kultu religijnego. Natomiast najbardziej znany szczyt to Pao de Açúcar 395 m, który przez swój charakterystyczny kształt nazywany jest Głowa Cukru.

Kolejnymi słynnymi miejscami w Rio de Janeiro są plaże. Copacabana chyba najsłynniejsza plaża na świecie ma prawie 5 kilometrów długości. Tętni życiem niemal przez całą dobę. Plaża usiana jest boiskami do piłki nożnej i siatkówki. Zaraz za plażą Copacabana rozciąga się bardziej ekskluzywna, Ipanema. Plaża ta jest preferowana przez zamożniejszych mieszkańców Rio de Janeiro.

Robert Remisz2011.10 - Widok na Pao de Açúcar.Z jego wierzchołka roztacza się wspaniała panorama na Rio de Janeiro.Copacabana i w głębi za nią bardziej ekskluzywna plaża Ipanema.Urca.

Plaża Vermelha i Morro Babilonia.

Pista Claudio Coutinho, czyli deptak w pobliżu Pao de Açúcar.Takie małpki można spotkać w lesie tropikalnym przy Pao de Açúcar.Botafogo i w głębi Głowa Cukru, widok z Corcovado.Cristo Redentor.Corcovado widziane z Lagoa Rodrigo de Freitas.Najsłynniejsza plaża Rio - Praia Copacabana.Favela Babilonia, czyli jeden z wielu slumsów sąsiadujących z ekskluzywnymi dzielnicami. W budowanych na dziko osiedlach nędzy
sześciomilionowego Rio de Janeiro żyje grubo ponad milion "favelistów". Policja nie jest w stanie pilnować tam porządku.Nad jedną z zatok w Urce.Uliczne barki.

Centrum Rio de Janeiro.

Aqueduto da Carioca.

Tramwaj wodny na Lagoa Rodrigo de Freitas.Ipanema.Zdjęcie warte milion euro :-) Młodzi z faveli, czyli przyszłe gwiazdy światowej piłki nożnej.Niewyobrażalna ilość wielkich, wspinaczkowych ścian w granicach Rio de Janeiro.

Metro w Rio de Janeiro.

Urca.Króluje piłka nożna.Mimo późnej pory olbrzymie korki w Rio de Janeiro.

Wspinanie na Pao de Acucar i opis areny wspinaczkowej Urca w Rio de Janeiro