NORMANDIA PODRÓŻ


Normandia jest jednym z najpiękniejszych i najciekawszych regionów we Francji. Zachwyca krajobrazami, jest to idealne miejsce na kilkunastodniową podróż, bo w regionie tym jest dużo ciekawych miejsc do zobaczenia. Normandia ma niesamowitą przyrodę ze spektakularnymi skalnymi klifami nad Kanałem La Manche, ma też średniowieczne miasta oraz wyjątkowe plaże, gdzie różnica między przypływem i odpływem wynosi do 4 metrów.Właśnie do Normandii warto pojechać ze względów kulinarnych, bo to tutaj można rozkoszować się świeżymi owocami morza prosto z lokalnego targu. To tu mają świetne homary, ostrygi, krewetki czy ryby. Koneserzy lokalnych trunków koniecznie powinni spróbować miejscowego calvadosu i pommeau, aperitivu robionego z jabłek, których w regionie Pays d'Auge uprawia się dużo.

Robert Remisz2020.07 - okolice Dieppe - Pourville-sur-Mer - Normandia podróż wzdłuż wybrzeża.Veules-les-Roses.Fécamp większa miejscowość w Normandii, którą warto zobaczyć.
Słynie z pięknych klifów, kamienistej plaży i uroczej latarni,
do której prowadzi drewniany pomost.

Niesamowicie ukształtowane wybrzeże w miejscowości Étretat ze słynnym klifem w kształcie łuku jest wizytówką północnej Normandii.Beuvron-en-Auge.

Niedaleko plaży zwanej Omaha Beach.

Phare de Gatteville.Barfleur.Le Mont-Saint-Michel to chyba druga najsłynniejsza budowla we Francji po Wieży Eiffla.
To opactwo, które podczas przypływu, odrywa się od kontynentu i staje się wyspą.

Półwysep Cotentin.Normandia zdjęcia z drona.