SYCYLIA


Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym. Planując podróż na wyspę warto mieć na uwadze, że pomiędzy częścią północną, a południową widać wyraźne różnice. Sycylia to wyspa pełna różnorodności. Wizytówką wyspy jest czynny wulkan Etna.

Podczas podróży warto zobaczyć najpiękniejsze miejsca na Sycylii:

Scala dei Turchi - to plaża inna niż wszystkie. Znajduje się w zachodnio-południowej części Sycylii. Otacza ją wapienny, bardzo wysoki klif, który kontrastuje z lazurowo-turkusową wodą. Całość tworzy niezapomniany widok.

Riserva dello Zingaro - zachwycające plaże ukryte między skałami w uroczych zatoczkach.

Cefalu - stare kamienice wychodzą tu niemal z morza, co daje wyjątkowy efekt. Warto odwiedzić to miasteczko dla niezapomnianych widoków i niesamowitego klimatu starych Włoch.

Taormina - kolejne sycylijskie miasto, któremu warto poświęcić choć pół dnia. Uważane jest za jedno z najchętniej odwiedzanych miast na wyspie. Miasto położone jest na wzgórzu, z którego rozciąga się niewiarygodny widok.

Katania - miasto położone u podnóża Etny. Majestatyczna architektura centrum miasta zachwyca na każdym kroku, a podziwianie barokowych pałaców i świątyń to czysta przyjemność. Ulicom Katanii pazura dodają kolorowe parasolki, tworzące niepowtarzalny klimat.04.2023 - Cefalu.Faraglioni di Scopello.Riserva dello Zingaro.Monte Cofano.San Vito.Castellammare del Golfo.Taormina.Katania.