SZLAK NADMORSKI E9 POLSKA


Przejście pieszo wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku, to niezwykle satysfakcjonujące doświadczenie. Pozwala na bliski kontakt z naturą. Ważne jest jednak, aby odpowiednio się przygotować, mieć odpowiedni sprzęt i nie przeceniać swoich możliwości fizycznych. Warto również pamiętać, że można podejść do tego wyzwania etapami, dzieląc trasę na kilka odcinków, co pozwoli na bardziej komfortową wędrówkę.

Europejski długodystansowy szlak pieszy oznaczony symbolem E9 jest znakowanym szlakiem turystycznym, jednym z 11 europejskich szlaków wędrówkowych. Długość szlaku wynosi około 4500 km, z czego 706,1 km w Polsce. Szlak nadmorski E9 w Polsce to fascynująca wędrówka wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku, ze Świnoujścia na Hel, lub w dłuższej wersji do miejscowości Piaski położonej na Mierzei Wiślanej, do granicy z Rosją. Szlak nadmorski E9 prowadzi przez parki narodowe i krajobrazowe, dając możliwość cieszenia się niezwykłymi widokami. Wędrówka po szlaku E9 to idealna okazja, aby zrelaksować się i wypocząć wśród piaszczystych, bajkowych nadmorskich krajobrazów.

Szlak nadmorski E9 w Polsce prowadzi przez urokliwe miasta i miasteczka, które dość często zachwycają swoją starą architekturą. Podczas tej eskapady turyści będą mieli okazję odkrywać zabytkowe latarnie morskie, które pełniły ważną rolę w nawigacji morskiej. Szlak nadmorski E9 stanowi doskonały sposób na odkrywanie uroków polskiego wybrzeża Bałtyku. Połączenie pięknych krajobrazów, przyrody, zabytków architektury i historii sprawia, że ta wędrówka jest nie tylko przyjemna, ale także edukacyjna i inspirująca.2023.05 - głazy piastowskie - Woliński Park Narodowy.

Latarnia Morska Kikut.Zalew Kamieński.Łukęcin.Trzęsacz.Rewal.

Niechorze.Mrzeżyno i rzeka Rega.

Dźwirzyno.

Ustronie Morskie.Latarnia Morska Gąski.Chłopy.Mielno.Jezioro Jamno.

Jezioro Bukowo.

Mierzeja na jeziorze Kopań.Wicie.Ustka.Orzechowski klif.Wydma Orzechowska.

Poddąbie klif.Wrak duńskiego torpedowca.Słowiński Park Narodowy - zatopiony las koło Czołpina.

Słowiński Park Narodowy.Plaża przed Łebą.Mierzeja Sarbska.

Latarnia Morska Stilo.Dębki - ujście Piaśnicy.Skarpy Karwieńskie Błota.Karwia.Lisi Jar - Jastrzębia Góra.Latarnia Morska Rozewie.Chałupy - szkoła windsurfingu.Kuźnica.Rybitwia Mielizna.Góra Libek.

Ciężki Schron Bojowy Sęp.

Torpedownia Beka.Hel.ORP Wicher został zatopiony przez niemieckie samoloty 3 września 1939 roku w porcie Hel.Mierzeja Helska.Cypel Rewski.

Kąty Rybackie.

Mierzeja Wiślana.

Piaski - granica Polski z Rosją.