WIELICZKA KOPALNIA SOLI


Kopalnia Soli w Wieliczce to niezwykłe miejsce, które przyciąga turystów z całego świata. Trasa turystyczna po Kopalni Soli w Wieliczce jest jednym z najważniejszych punktów programu dla odwiedzających to miejsce. Podczas podziemnej wycieczki, przeniesiesz się w fascynującą podróż przez podziemny świat kopalni soli, zapewniając wgląd w jej historię, architekturę i technologię wydobycia soli. Wieliczka słynie z pięknych komnat solnych, korytarzy, kapliczek i rzeźb wykonanych z soli przez górników.

Podczas trasy turystycznej będziesz miał okazję zobaczyć różnego rodzaju atrakcje, takie jak słynna Kaplica św. Kingi, która jest największą podziemną kaplicą na świecie, zdobioną rzeźbami, kolumnami i ołtarzem wykonanymi z soli. Możesz również zobaczyć podziemne jeziora i korytarze, a także dowiedzieć się więcej o historii i tradycji wydobycia soli w Wieliczce.

Trasa turystyczna jest prowadzona przez przewodnika, który opowie Ci o ciekawostkach i tajemnicach związanych z kopalnią soli. Aby odwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce, zwykle musisz zarezerwować bilet wstępu z wyprzedzeniem. Trasa turystyczna trwa zazwyczaj około 2-3 godzin, w zależności od wybranej opcji.06.2023 - Wieliczka kopalnia soli trasa turystyczna.