RABSTEJN


Rabstejn położony jest w pobliżu miejscowości Rymařov. To największy region wspinaczkowy na północnych Morawach, a zarazem jedno z najlepszych miejsc w Czechach, oferujące klimatyczne wspinanie. Autem można tam dojechać jedynie na koniec miejscowości Bedřichov, dalej należy udać się piechotą. Czerwonym szlakiem turystycznym wejście zajmuje około 30-40 minut. Wjechać samochodem można jedynie, gdy śpi się w schronisku poniżej skał. Rozbijając namiot na polanie już tego przywileju się nie ma. Horská chata Rabštejn nie jest droga i w przystępnych cenach można nocować jak i posilić się.

Rabstejn zadziwia przewieszonymi czwórkami po klamach, które u nas oczywiście miałyby wyższą wycenę. Skały podzielone są na dwie części: przednie o wysokości do 20 metrów, oraz tylne o wysokości do 35 metrów. Wspinaczka jest dozwolona przez cały rok. Jest tam urozmaicone wspinanie z dobrym tarciem na drogach jednowyciągowych, które często są podpisane na starcie. Obicia dróg są oszczędne, jak to w Czechach.

Robert Remisz2016.06 - Horská chata Rabštejn.

W dzień restowy warto wybrać się nad Rešovské Vodopády.Na koniec udaliśmy się w sąsiedni rejon wspinaczkowy w pobliżu miejscowości Šumperk.
Městské skály oddalone są od niej o kilka kilometrów.